Кубок світу зі сноукайтингу в Україні

share on:

З 19 по 23 січня у Харківській області вперше в Україні відбулися рейтингові міжнародні змагання – кубок світу зі сноукайтингу IKA World Cup Ukraine 2022.

Цей турнір може стати фундаментом для проведення в майбутньому змагань з олімпійської дисципліни Formula Kite.

На щастя, усі чотири дні змагань було чисте небо та хороший вітер, що дозволило провести 13 гонок Course Race, а другий день змагань був присвячений дисципліні Long Distance.

Найдосвідченіші гонщики взяли участь у двох дисциплінах: Long Distance та Course Race. На змаганнях були представлені наступні категорії: сноуборд (чоловіки, жінки) та лижі (чоловіки та жінки).

Українці зуміли вибороти перші місця у цьому чемпіонаті.  Абсолютним лідером у двох чоловічих лижних дисциплінах став Дмитро Яснолобов (Харків). Друге місце у дисципліні Course racing посів Володимир Яворський (Харків), третє – Максим Скорик (Харків); у дисципліні Long distance друге місце виборов Захар Хаматханов (Харків), на третю сходинку п’єдесталу зійшов Максим Скорик (Харків). Абсолютним переможцем у дисципліні сноуборд у чоловічій категорії став Володимир Грушко (Дніпро). Друге місце виборов Євген Пугачов (Київ); третє –  В’ячеслав Михайлюк (Харків). Призери посіли однакові місця, як в перегонах Long Distance так і у Course Racing.

У жіночій категорії у лижній дисципліні (Course Racing) лідеркою стала Марина Шевчук (Харків), а у дисципліні сноуборд – Оксана Іванова (Long Distance, Course Racing) (Київ).

Організатором змагань є Вітрильна федерація України, Федерація кайтбордингу та серфінгу України, а також Міжнародна Асоціація Кайтбордингу.

«Я особливо радий тому, що міжнародні змагання з сноукайтингу цього року відбуваються саме в Україні, в цей час, коли важливо бачити і позитивні новини, пишатися нашою країною, усвідомлювати її гідне місце та роль. Радий участі у турнірі представників міжнародної асоціації, спортсменів та вболівальників на Харківщині»,  – прокоментував почесний голова Федерації кайтбордингу та серфінгу України Кирило Шевченко.

«У цього місця є великий потенціал. Яскрава зірка в календарі IKA Snow Kite World Cup, яка породила великі надії на проведення кубка світу з сноукайтингу IKA World Cup Ukraine 2023 року», – зазначив віце-президент Міжнародної Асоціації Кайтбордингу Спірос Кротсис.

Захід завершився емоційною церемонією закриття. Харків виявився чудовим місцем для проведення змагань такого рівня.  «Кубок світу зі сноукайтингу IKA World Cup Ukraine був добре організованим заходом з великим потенціалом, і подія 2023 року вже підтверджена», – запевнив віце-президент Міжнародної Асоціації Кайтбордингу Спірос Кротсис.