Новинка від Stronger

share on:
Як українська розробка викликала ажіотаж на світовому ринку обладнання для ехолотів

Початок 2020 року приніс власникам рибальських човнів чудовий подарунок: український бренд Stronger отримав патент на унікальну розробку – прецизійний регулятор положення трансдьюсера, який, за словами експертів, не має аналогів у світі.

Регулятор трансдьюсера ехолота Stronger RL 200 PRO

І одразу ж виник скандал. Ряд компаній вирішили перехопити ідею, заробивши на технічному фальсифікаті власного виробництва. Так, наприкінці літа на офіційному сайті бренда Stronger з’явилося таке повідомлення: «Доброго дня, друзі! Наша компанії в 2020 році запланувала випуск ряду новинок. І багато з них вже готові до серійного виробництва. Але так склалися обставини, що деякі компанії, вітчизняні та з близького зарубіжжя, вирішили безкарно підробляти наші продукти. Захистити свої права на власні винаходи можливо тільки шляхом патентування. На оформлення та узгодження патенту йде, на жаль, дуже багато часу. Тому терміни виходу новинок істотно зрушили в часі. Але на сьогоднішній день ми нарешті отримали черговий патент на нову модель регулятора для датчика трансдьюсера».

Розробка у виробництві і зараз вже можна замовити цей прилад в інтернет-магазині stronger.in.ua.

Щоб зрозуміти, чому ця новинка викликала таку зацікавленість спритних ділків, давайте розглянемо її особливості.

Регулятори трансдьюсера: для кого та для чого?

Трансдьюсер, або датчик ехолота – невід’ємна частина ехолота, яка випромінює ультразвукову хвилю і приймає відбитий від дна, риб та інших об’єктів сигнал.

Мабуть більшість власників ехолотів (незалежно від виробника та технічних характеристик) стикалися з таким неприємним явищем, як втрата чіткості зображення на екрані при зміні розподілу вантажу в човні або швидкості його руху.

Пояснюється це просто – зміною нахилу човна відносно повздовжньої осі (диферента). Відповідно, змінюється кут нахилу датчика ехолота. Це призводить до того, що акустичні хвилі, відбиті від підводних об’єктів та дна водойми, не вловлюються датчиком повністю.

Згідно з рекомендаціями всіх виробників ехолотів трансдьюсер під час роботи повинен розташовуватися чітко паралельно поверхні води (або горизонту). Лише в такій позиції датчика зображення на екрані ехолота буде максимально чітким, повним та достовірно відображатиме характеристики підводного середовища.

Вплив кута нахилу датчика на якість зображення риби

Зрозуміло, що при невисокій точності налаштування кута нахилу датчика страждає не лише ефективність ехолокації, а й продуктивність риболовлі. Тому витрати на ехолот та відпочинок не виправдовують себе повністю. Особливо при частій зміні режиму руху або в інших випадках, коли немає можливості постійно утримувати трансдьюсер у правильному положенні.

Вирішується проблема за допомогою тих таки регуляторів трансдьюсера, які встановлюються на транці човна або безпосередньо на кормі. Існує багато моделей регуляторів від різних виробників. З метою економії «народні умільці» навіть наловчилися виготовляти саморобні тримачі.

Але в цьому випадку простота й доступність – не найкраще рішення. Переважна більшість відомих тримачів стаціонарні, без можливості будь-якої регуляції кута нахилу датчика.

На великому човні або катері застосування таких саморобних або стаціонарних регуляторів досить обмежене й незручне. Окрім того, що біганина від носової до кормової частин під час відпочинку – задоволення не з приємних, так ще й точність налаштування кута нахилу датчика «на око» дуже невисока.

Що ж змінилося для власників рибальських човнів із виходом на ринок регуляторів трансдьюсера Stronger?

Регулятори трансдьюсера Stronger: точність, швидкість, простота керування.

Висока точність регулювання кута нахилу трансдьюсера – головний аргумент Stronger. Друга, також важлива перевага – можливість дистанційного керування регулятором. Зокрема, під час руху човна.

У модельній лінійці наразі 2 версії регуляторів: Stronger RL 100 LITE та Stronger RL 200 PRO. Їхня конструкція та комплектація дозволяє просте й швидке встановлення на різні поверхні, на транці або безпосередньо на кормі човна. Трансдьюсер обох версій монтується на тримач регулятора також швидко та просто згідно з інструкцією виробника.

Обома моделями можна керувати з будь-якого зручного місця в човні або катері. Для цього вони комплектуються відповідними компактними дистанційними дротовими приладами.

Для моделі Stronger RL 100 LITE це виносна кнопка керування.

Комплектація Stronger RL 100 LITE

А для вдосконаленої моделі Stronger RL 200 PRO існує одразу два рішення: згадана виносна кнопка і набагато більш функціональна кнопкова панель зі світловим індикатором та блоком дистанційного керування Stronger CP.

Також у комплектах регуляторів та панелі керування є повний набір кабелів підключення й живлення, плюс монтажні елементи. Загальної довжини кабелів вистачить, аби з’єднати регулятор з приладом керування на великому човні або катері.

Основна відмінність між обома приладами керування полягає в точності налаштування кута нахилу трансдьюсера.

Кнопка або панель?

Виносна кнопка керування регулятором трансдьюсера Stronger

Виносна кнопка дистанційного керування регулятором трансдьюсера забезпечує попереднє або «грубе» налаштування.

Вона підходить для тих занять та видів відпочинку на воді, яким не потрібна надвисока точність ехолокації. Наприклад, для виявлення підводних перешкод, пошуку великих нерухомих об’єктів, оцінки стану донної поверхні.

Короткочасними натисканнями на верхню та нижню частини кнопки регулятор поступово піднімається або опускається. Стежачи за зображенням на екрані ехолота, досить легко обрати оптимальний кут нахилу датчика.

Набагато точніше й більш інформативне сканування водойми забезпечує модель регулятора Stronger RL 200 PRO з багатофункціональною кнопковою панеллю дистанційного керування Stronger CP.

Точність налаштування кута нахилу трансдьюсера за допомогою панелі безпрецедентна й становить 2 градуси за одне натискання кнопки. При цьому повний діапазон, в якому можна змінювати нахил, – 20–25 градусів (залежно від умов монтажу регулятора на плавзасобі).

Варто зазначити, що кнопки керування входять у комплект обох моделей регуляторів. Панель керування для регулятора Stronger RL 200 PRO є додатковим обладнанням.

Зверніть увагу на фотопанелі. Прецизійне мануальне налаштування кута нахилу датчика здійснюється дуже легко – за допомогою двох кнопок групи MAN зі стрілочками «вверх» та «вниз». Але це далеко не всі її можливості.

Повний підйом або спуск трансдьюсера.

Панель Stronger CP для керування регулятором трансдьюсера Stronger RL 200 PRO

Панель керування регулятором має окрему групу з двох кнопок AUTO, для підняття або занурення датчика у найвище або найнижче положення. Повний підйом дозволяє розташувати датчик практично паралельно кормі човна. Ця функція стане в нагоді, щоб захистити трансдьюсер та сам регулятор від пошкоджень або втрати в багатьох випадках. Наприклад, під час переходів складними ділянками водойми з підводними перешкодами, під час швартування й близького підходу кормою до іншого судна або під час завантаження човна зі встановленим на ньому трансдьюсером на автотранспорт та в процесі транспортування.

Дистанційний контроль положення датчика та роботи регулятора

Панель керування обладнана світлодіодним індикатором-смугою. За його допомогою можна з місця керманича контролювати живлення регулятора, рух трансдьюсера під час регулювання його нахилу. А також оцінити актуальне положення датчика.

Ця опція особливо корисна у випадках, коли немає можливості особисто простежити за роботою регулятора «Стронгер». Наприклад, на великих плавзасобах (від 5 м) або під час руху. Індикатор покаже не лише проміжне положення трансдьюсера під час регулювання, але й просигналізує про досягнення крайньої верхньої або нижньої точки, після якої подальший рух уверх або вниз вже неможливий.

Програмування приладу на найефективніше положення датчика.

Панель регулятора обладнана електронною пам’яттю. В ній можна зафіксувати певне положення трансдьюсера, яке забезпечує найякісніше зображення на екрані ехолота.

Ця опція стане в нагоді тим, хто часто здійснює подорожі в однакових умовах, зі сталим навантаженням і з певним диферентом човна.

Спочатку потрібно виконати прецизійне налаштування кута нахилу датчика двома кнопками мануального режиму (з групи MAN). А потім натиснути й утримувати протягом 4 секунд кнопку М.

Так зване «улюблене» положення регулятора залишиться в енергонезалежній пам’яті приладу на весь період, поки живлення буде вимкнене.

Наступного разу ви зможете повернути датчик в це положення, просто натиснувши кнопку М протягом секунди.

Автоматична самоперевірка регулятора трансдьюсера для безпеки приладу.

Під час кожного нового ввімкнення живлення регулятор виконує швидку автоматичну самодіагностику.

Ця функція допомагає уникнути пошкодження датчика та регулятора під час початку руху човна.

Якщо живлення було вимкнене, коли трансдьюсер знаходився в крайньому нижньому положенні, регулятор автоматично підніме його на безпечну висоту.

ПОРІВНЯЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ РЕГУЛЯТОРІВ ТРАНСДЬЮСЕРА STRONGER RL 100 LITE ТА RL 200 PRO:

LITEPRO
Точність регулювання кута нахилу трансдьюсерависока (натисканням кнопки до появи чіткого зображення)2° (найвища точність)
Прилади керування:
Виносна кнопкатактак
Панель керування Stronger CPнітак (опціонально)
Режими роботимануальниймануальний, автоматичний (пам’ять приладу)
Індикація положення датчика та режиму роботинітак
Швидкість підйому/занурення датчика5 мм/c3,5 мм/с
Максимальна вага трансдьюсерадо 300 гдо 1000 г
Максимальне осьове навантаження100 N200 N
Максимальний час безперервної роботи2 хв2 хв
Матеріал та покриття пластини-тримача датчикаоцинкована сталь, фарбанержавіюча сталь
Струм під навантаженням150 mА250 mА
Струм без навантаження45 mA75 mA
Напруга12 V12 V
Габарити регулятора360x80x65 мм360x80x65 мм
Вага регулятора1 кг1 кг
Кабелі підключеннятактак
Гарантія12 міс.12 міс.

Підсумуємо:

Завдяки регулятору кута нахилу трансдьюсера Stronger ви зможете точно налаштувати роботу ехолота. А отже, своєчасно отримуєте максимум корисної інформації про:

  • локалізацію, активність, поведінку, напрямок пересування й характеристики рибальських об’єктів;
  • наявність під водою особливих локацій, де можуть бути рибальські об’єкти;
  • стан донної поверхні;
  • рельєф донної поверхні;
  • розташування й масштаби підводних перешкод та мілин;
  • відстань плавзасобу до об’єктів та їхнє взаємне розташування;
  • глибину в місці риболовлі, перепади глибин та інше.

До того ж дистанційні прилади керування регулятором дозволяють підняти трансдьюсер практично паралельно до корми (або транцю) човна. Це дозволяє уникнути його пошкодження під час:

  • швидкісних переходів;
  • стоянок біля берега чи інших суден;
  • наближення до перешкод;
  • швартування;
  • встановлення човна на лафет та транспортування;
  • пересування складними ділянками водойми;
  • проходження мілини;
  • підходу до берега чи іншого судна кормою;
  • маневрування.

Ця функція також допомагає уникнути забруднення приладу або обростання водоростями під час тривалих стоянок. А на глісерній швидкості підняття трансдьюсера дозволяє уникнути зайвого опору води, ефективніше пришвидшуватися, заощаджувати пальне та ресурс човнового мотора.

Регулятор положення трансдьюсера Stronger допомагає зробити відпочинок на воді безпечнішим, продуктивнішим та цікавішим.

Дізнатись більше про цей пристрій та придбати його за вигідною ціною можна в інтернет-магазині офіційного дистриб’ютора Stronger за адресою: www.stronger.in.ua.
Або за контактами:
телефон: +38 095 496 80 80
е-mail: sales@stronger.in.ua
адреса: Дніпро, вул. Івана Єзау, 15


Текст: Віталій ГОЛУБ
Фото надані компанією Stronger


Leave a Response