Як обрати модель надувного катамарана Ducky?

share on:

Останнім часом надувні вітрильні катамарани набувають стрімкого розвитку. Вони стають дедалі популярнішими, адже простоту їх експлуатації важко переоцінити, а їхня мобільність відкриває практично необмежені горизонти для застосування. Кожного року з’являються нові моделі і серед їх розмаїття початківцю легко розгубитись. Як зрозуміти, для чого призначена та чи інша модель? На що саме треба звертати увагу під час вибору? Як обрати саме ту модель, яка відповідатиме вашим очікуванням? Отримання відповідей на ці та інші питання є метою цієї статті, вони допоможуть початківцю зробити правильний вибір і не помилитись серед розмаїття надувних катамаранів Ducky від відомого українського виробника – компанії «Юкон-А».

Звернення до витоків

Перш ніж розглядати моделі детально, варто звернутися до витоків. Майже усі з існуючих виробників надувних вітрильних катамаранів починали своє виробництво з однієї-двох універсальних моделей. Універсальність – це гарна риса, проте, як відомо, все універсальне поступається спеціалізованому. Згодом саме такі моделі, що з’явились на вимогу часу, почали витісняти універсальні.

Ducky 13

Основні категорії

Наразі усі моделі надувних вітрильних катамаранів можна розділити на три основних категорії: «Човен вихідного дня», «Спорт» і «Подорожі». Кожна з цих категорій має свою специфіку, яка відображена в індивідуальних конструктивних рішеннях, щоб найкращим чином відповідати умовам експлуатації.

«Човен вихідного дня»

Назва говорить сама за себе. Це універсальні пляжні катамарани, які можна взяти із собою. Процес складання-розкладання у катамаранів цієї категорії простий та швидкий. Це їх головна особливість. Вони мають вітрила помірної площі і керування таким катамараном доступне людям з початковим рівнем підготовки і новачкам. Саме з цих моделей найлегше почати навчання. Велика вантажопідйомність дозволить вітрилити цілою компанією. Невелика вага і малі габарити в розібраному стані забезпечать зручність при транспортуванні. До цієї категорії можна віднести моделі Ducky 13, Ducky 15 і Ducky 16.

Ducky 16

«Спорт»

Спорт – це завжди швидкість, драйв і екстрим. Жорстка конструкція, яка дозволяє нести вітрила великої площі – головна відмінність катамаранів цієї групи. Саме цим забезпечені високі ходові характеристики і неперевершені відчуття від вітрилення. Спортивний характер цих катамаранів вимагає відповідної підготовки екіпажу, проте дарує незабутні враження. Це справжній подарунок для фанатів вітрильного спорту. До цієї групи, насамперед, належать чистокровні представники – моделі Ducky 14s і Ducky 18s, а також перегонові версії – моделі Ducky 17r і Ducky 19r. Варто зауважити, що складніша конструкція впливає на час складання, і якщо модель Ducky 14s можна використовувати як «Човен вихідного дня», то перегонові версії моделей Ducky 17r і Ducky 19r використовувати у такому режимі нераціонально, враховуючи час складання.

«Подорожі»

Моделі цієї категорії дозволяють здійснювати багатоденні автономні переходи. Їх основні характеристики – це надійність, вантажопідйомність та морехідність. Вони можуть пробачити помилки в керуванні і не вимагають спортивної кваліфікації. Їх можна використовувати для сімейного відпочинку, але лише в багатоденних подорожах можна до кінця розкрити потенціал цих моделей та гідно їх оцінити. Розширений вибір додаткових опцій створює додатковий комфорт під час подорожі. Головні представники цієї групи – моделі Ducky 17 і Ducky 19.

Ducky 17

Висновки

Звісно, людині притаманне бажання отримати все в одному флаконі, проте в реальному житті так не буває. Не може «Човен вихідного дня» демонструвати найвищі спортивні досягнення, а великий катамаран для подорожей складатися за 15 хвилин. То ж варто розібратися з пріоритетами у своїх бажаннях та обрати модель, звертаючи увагу на категорію, до якої вона віднесена. Також звертайте увагу на вантажопідйомність і пасажиромісткість. Звичайно, бувають і винятки. Наприклад, ви плануєте подорожі та нетривалі прогулянки впродовж одного дня, але у вас є можливість залишати катамаран у складеному вигляді в яхт-клубі. Тож ви можете сміливо обирати човен, у тому числі і з категорії «Подорожі». А якщо у вас немає такої можливості, тоді доведеться обирати між подорожами та короткими прогулянками і, виходячи з цього, обирати модель, яка вам більше пасує. Гадаю, сенс зрозумілий. Гарного вибору!


Текст: Віталій КОВАЛЕНКО
Фото надані компанією Ducky

Leave a Response