Європейські яхти року 2022

share on:

21 січня 2022 пройшла віртуальна церемонія нагородження премій «Європейська вітрильна яхта року» та «Європейська моторна яхта року». Традиційно, церемонія проходить під час «гала вечора» в рамках найбільшого європейського бот-шоу Boot Dusseldorf. Проте, у зв’язку з карантином, вже другий рік поспіль, переможців престижної премії оголошують віртуально.

Європейські вітрильні яхти року

В категорії «Крейсерсько-перегонова яхта» кращою стала французька JPK 39FC. JPK будує яхти, які виграють трофеї. Разом з колегами з Бретані Pogo, JPK по-новому визначила, яким повинен бути сучасний перегоновий крейсер: жорстким, стабільним і максимально ефективним. FC розшифровується як Fast Cruiser, і JPK, безумовно, відповідає цьому визначенню. Для вправного яхтсмена, який хоче отримати максимальну насолоду від практичних круїзів, JPK 39FC має чудовим дизайном, на корабельні добре попрацювали з вакуумною інфузією корпусу і внутрішнім викінченням. Версія з двома каютами, на якій проводились ходові випробування яхти, також може похвалитись продуманим плануванням житлових приміщень.

Ось як прокоментував перемогу в номінації норвезький член журі Аксель Ніссен-Лі: «Швидкий крейсер – це баланс між рядом факторів й JPK вдалося створити човен, який шалено добре плаває, і в той же час він сучасний і комфортний. Якщо ви візьмете найкраще від RM, X-Yachts і Pogo, ви отримаєте щось наближене до JPK 39FC. Човен вітрилить так само добре, як і X-Yachts, має надбудову, як у RM, і рухається за вітром майже як Pogo».

Інші номінанти: J/45, Pogo 44, Solaris 40.

Переможницею в категорії «Люксова яхта» стала шведська Hallberg-Rassy 50. Ця 50-футова красуня є чудовою, вишуканою й, можливо, найкращою моделлю в сучасному поколінні форми корпусу Hallberg-Rassy. Вона використовує кожен дюйм продуманого дизайну German Frers, водночас забезпечує вражаючу продуктивність, керовану кнопками, в різному діапазоні вітрів, особливо з додатковим пакетом високоякісного карбонового такелажу.

За словами Марінусу ван Сійденборг де Йонг, експерта нідерландського журналу Zeilen: «У Hallberg-Rassy 50 могло би бути більше практичного зовнішнього простору для зберігання речей – але це єдине, що можна було б покращити на яхті. Досконалість концепції, витончені деталі та бездоганна обробка демонструють вершину розкоші. Використання опційного високотехнологічного такелажу забезпечує чудову швидкість, не додаючи складності в управлінні. Розкішне плавання таким, яким воно і має бути: насолоджуйтесь високоякісним вітрильним спортом з комфортом».

Інші номінанти: Jeanneau Yachts 60, Lagoon 55, Swan 58, X5.6.

Кращою «Сімейною яхтою» стала Hanse 460. Сміливе рішення Hanse змінити дизайнерів, здається, окупилося. Дизайн Hanse 460 відповідає поставленим вимогам: просторий корпус, який при цьому показує непогані ходові характеристики. Яхта може похвалитися привабливою зовнішньою естетикою, приємна під час вітрилення та створює відчуття більшої моделі (особливо в кокпіті). А ключовим показником успіху дизайну є початкові цифри продажів – понад 150 замовлень, навіть до будь-яких опублікованих результатів ходових випробувань яхти!

Пасі Нутінен, експерт журі з Фінляндії так оцінив яхту: «Новинка – стрибок вперед до свіжого сучасного дизайну з усіма його перевагами для простого керування, кращих ходових якостей та більшого об’єму інтер’єру. Все це у поєднані з традиційними перевагами Hanse: гідною якістю та розумною ціною».

Інші номінанти: Beneteau Oceanis 34.1, Dufour 470, Jeanneau SO 380, Neel 43.

Катамаран Outremer 55 став кращим в категорії «Океанська яхта». За допомогою цієї моделі Outremer показує, чому корабельня домінує в секторі багатокорпусних океанських яхт. Добре побудований і вкомплектований Outremer 55 — це могутній космічний корабель із сучасними апартаментами всередині, який, незважаючи на розміри, показує стабільну двозначну швидкість, із справжньою комфортністю. Outremer чудово попрацював над укомплектуванням зручностей, місцями для зберігання речей і вантажопідйомністю, зберігаючи при цьому достатню легкість для подолання миль. Маючи понад 50 замовлень на яхту цього цінового діапазону, це, мабуть, найуспішніша нова серійна яхта на ринку.

Ерман де Сольє з іспанського журналу Nautica y Yates так пояснює вибір журі: «Це видатний катамаран, створений грізною трійкою дизайнерів – VPLP, Darnet Design та Патріком Ле Квементом – за підтримки досвіду корабельні, яка вже більше 30 років створює крейсерські катамарани. Результатом цього поєднання є те, чого слід очікувати в човні, націленому на здійснення океанської мрії будь-якого яхтсмена: якість життя на борту та можливість далеко йти, насолоджуючись вітриленням».

Інші номінанти: Allures 51.9, Outremer 55, Ovni 370, Windelo 50.

Кращою в категорії «Спеціальна яхта» стала Saffier SE33 Life. Нідерландська корабельня вдруге поспіль отримує нагороду в цій категорії. Коли вже здається, що її дизайнери знайшли ідеальну формулу дейсейлера, вона повертаються до планування нової моделі й знову перевершують себе. SE33 — це абсолютне задоволення від плавання (яхта також цілком може забезпечити захочплюючю швидкість), а неймовірні показники продажів голландської верфі свідчать про успіх її, вже фірмового, зовнішнього стилю та функціональності.

Голова журі Йохен Рікер з німецього Yacht пояснює: «Наслідуючи модель-переможницю попереднього року, SE27, нова SE33 не лише слідує перевіреній концепції, вона фактично перевершує високі стандарти, встановлені самою ж корабельнею. Іншими словами: вона не просто більша, а ще трохи краща в майже кожному аспекті в порівнянні з SE27, тому в журі просто не було іншого вибору, окрім як знову нагородити нідерландську корабельню. І це правильно: приголомшливі ходові якості, стабільність, красиві лінії корпусу та інтер’єр, який хоче, щоб ви залишилися довше, ніж на один день. Просто вражаюче!»

Інші номінанти: De Cesari 33, Revolution 24, Saffier SE33 Life, Sunbeam 32.1, Tricat 6.90.

Європейські моторні яхти року

В категорії довжиною до 8 м перемогу святкувала фінська корабельня Axopar з моделюю 22 T-Top. Це друга поспіль перемога компанії, минулого року нагородою був відзначений більший моторний човен Axopar 37 XC Cross Cabin. Головним фактором при виборі переможця стала концепції 22 T-Top та направленість на молоду аудиторію. Також була відзначена керованість яхти та обґрунтований підхід до ціноутворення.

Інші номінанти: Nordkapp RS 800C, Quicksilver 475 aXess, Sea Ray SPX 230 OB, X-Shore Eelex 8000.

В наступній категорії, довжиною до 10 м, кращою стала польська Galeon 325 GTO. В новій моторній яхті, корабельня використала успішні напрацювання, випробуванні в моделях більшого розміру: простора відкидна кормова платформа з лівого борту, широкий ніс, багата вкомплектованість кокпіту.

Інші номінанти: Delta 26 Open, Galeon 325 GTO, Parker 800 Cruiser, Ryck 280, Van Dutch 32.

В категорії, довжиною до 14 м перемога дісталась Marex 330 Scandinavia. Витончена робота з викінчення яхти, безпечні ходові характеристики, достатній запас ходу для різнопланових подорожей – все це допомогло корабельні здобути перемогу. Назва моделі-переможниці «Скандинавія» говорить сама за себе, адже саме скандинавський дизайн є одним з найпопулярніших в світі моторних човнів.

Інші номінанти: Saxdor 320 GTC, Sessa Key Largo 40, Solaris Power 44 Open, Swan Shadow

Кращою в категорії «До 20 м» стала Absolute 48 Coupé. Як і минулого року, італійська корабельня була неперевершеною в найбільшій номінації. Члени журі відзначили дизайн нової моторної яхти, якість виготовлення та продуманість планування житлових приміщень, окремо увага була виділена системі сонячних панелей яхти, яка робить її майже автономною під час кітвової стоянки.

Інші номінанти: Azimut 53 Fly, Invictus TT 460, Leopard 53 PC, Pardo Endurance 60.

У категорії «Яхта з водовиміщуючим корпусом» перемога дісталась французькій Beneteau Grand Trawler 62. В новинці реалізовано безліч ідей за якими, на думку членів журі, майбутнє яхт цього класу. Дизайн корпус забезпечую низький рівень витрат палива, тож яхта ідеальна для довгих подорожей та життя на борту впродовж тривалого часу. Власник яхти може моніторити основні її функції за допомогою програми SEANAPPS з власного телефону.

Інші номінанти: Boarncruiser 37 Lounge, Linssen GS 500 Sedan.

Leave a Response