Названі яхтсмени року за версією ISAF

share on:

12241035_1081215315243275_7099486226316382962_o

10 листопада, в рамках конференції ISAF, відбулася церемонія нагородження відзнаки «Яхтсмен року» та «Яхтсменка року».
Президент ISAF Карло Кроче у своїй вступній промові зазначив, що: «Нагорода символізує справжнє визнання яхтсменові або парному екіпажеві. Вона є кульмінацією тяжкої роботи і зусиль, з додаванням дрібки удачі. Більшість номінантів сьогодні присутні серед нас, у залі, а якщо хтось відсутній, то тільки тому, що у цю мить робить те, що вміє робити найкраще – вітрилить».
Кращою яхтсменкою року була визнана британка Сара Айтон. Сьогодні, дворазова Олімпійська чемпіонка у класі «Інглінг» (2004 р. у Афінах та 2008р. у Пекіні), Сара Айтон присвятила себе чемпіонату Extreme Sailing Series, прибережним перегонам на 40-футових катамаранах Extreme 40. Вона вже другий сезон поспіль є тактиком команди The Wave та єдиною жінкою, що приймає участь у «екстремальній серії перегонів».
У своїй промові Сара відзначила: «Отримання цієї престижної нагороди значить для мене дуже багато. Я відчуваю себе по-справжньому розчуленою та водночас пишаюсь результатом. Сподіваюсь, що буду і надалі прикладом для жінок, молоді та усіх, хто прагне займатися видом спорту, який ми усі дуже любимо».
Іншими претендентками на нагороду були: Сем Девіс, Єлєна Калініна, Лоте Мельдгард Педерсен та Шаплін Піко.
Чоловіча відзнака дісталася екіпажеві у класі 49er з Нової-Зеландії: Пітер Борлінг/Блейр Т’юк. Екіпаж готується до Олімпіади в Ріо 2016. В рамках підготовки в цьому сезоні вони стали переможцями багатьох міжнародних рейтингових регат у класі 49er. Борлінг та Т’юк не мали змоги бути присутніми на церемонії, оскільки знаходились у Буенос-Айресі, де з 16 по 21 листопада проходить чемпіонат світу в класі 49er.

Претендентами на отримання нагороди також були: Лоїк Перон, Гіл Скот, Ян Вокер, Ян Вільямс.

Leave a Response