Кайтсерфінг на підводних крилах

share on:

Розвиток кайтів на підводному крилі – гідрофойлі, як доступного цінового класу «фрірайд», розпочався зовсім недавно. Виробники відчули постійно зростаючу зацікавленість.

Сьогодні практично кожний провідний бренд пропонує споживачеві набір крил. Конструктив, технології вдосконалюються. Цінова політика стає більш адекватною, що в свою чергу змушує замислитись над заміною свого кайту великого розміру для слабкого вітру на новий фойл-комплект.

Розглянемо докладніше, які бувають гідрофойл-комплекти на прикладі продукції фірми Cabrinha 2019–2020 модельного року.

Спочатку класифікуємо гідрофойли за стилем катання:

 1. Freeride: фойли для фрірайдингу:
  Cabrinha HI:RISE Lift 2019–2020 – наймасовіший клас у кайтсерфінгу. Середня або коротка щогла, використовується невеликий тяговий кайт.
  Cabrinha HI:RISE Carve 2019–2020. На крилах середньої площі легко навчатись і комфортно кататись на великі відстані, роблячи нескладні трюки та розвороти. Чим ширше переднє крило, тим коротша дошка, менша швидкість і більша стійкість. Зручність максимальна: вільна стійка райдера, найчастіше без петель для ніг, пересувайся на дошці, як забажаєш!
 2. Race: гідрофойли для перегонів:
  Cabrinha HI:RISE SPEED 2019. Вузьке крило з тонким профілем потребує більше швидкості для виходу з води, високі щогли та легкі борди середньої довжини та об’єму грають важливу роль в експлуатаційних характеристиках.
  Cabrinha AV8 FOIL KIT 2019–2020. У моделі використано карбонове волокно та космічні технології виготовлення, все розраховано на високі швидкості та максимальну ефективність при русі на вітер. Райдер повинен мати про-рівень підготовки: його стійка ширша, коліна трішки зігнуті, а повороти – це особлива майстерність, напрацьована роками практики.
 3. Wave Foilsurfing або Foilsurfing: фойли для серфінгу:
  Cabrinha HI:RISE VARIAL LARGE. Набирає популярність серфінг з хвилі на гідрофойлі. При цьому кайт майже не використовується – тільки для розгону та виходу на хвилю. Короткі щогли, величезні крила. При використанні дощок з великим об’ємом можна кататись без вітру, рух та баланс підтримується веслом. На wave-гідрофойлі легко тримати баланс і ковзати з мінімальною швидкістю.
  Cabrinha Autopilot Board 2019–2020. Цю модель обирають біль шість вейксерферів, які успішно навчились кататись на хвилі за катером та освоїли вейв-гідрофойлинг та навіть пампінг (pumping) – поздовжнє розгойдування гідрофойл-дошки для підтримування швидкості на рівній воді!
 4. Freestyle: гідрофойли конструктивно дуже схожі з тими, що й для фрірайду, різниця лише у формі дошки:
  Cabrinha Double Agent Board 2019. Борд має бути коротким, легким, зі зручними петлями для ніг. Таке рішення дозволить високо вистрибувати з води та виконувати оберти райдера з дошкою на ногах і навіть у руках (off-board трюки).

Тепер ретельніше розповімо про універсальний комплект для фрірайду та фрістайлу Cabrinha HI:RISE Lift Foil та гібридний серфборд X:Breed. Що змінилось у порівнянні з моделями минулих років?

За порядком: фойл HI:RISE Lift Foil.

 1. Крила стали набагато легші! Змінився склад матеріалу, з якого вони виготовлені: склопластик поступився місцем базальтовому та карбоновому волокну. Це впливає на жорсткість і міцність, а також на комфорт і транспортування.
 2. У моделей минулих років зривання крила – достатньо часте явище. В новій моделі докорінно змінилась геометрія, тому зривання мінімізоване. Звісно, воно не зникло, але не виникає так різко та несподівано. Момент зривання чимось нагадує закипання води в електричному чайнику. Ви починаєте відчувати, як під крилом починає закипати, але у вас є декілька секунд, щоб виправити ситуацію.
 3. Помітно покращились ходові характеристики щодо швидкості, м’якості, плавності.
  Інші параметри: крутий радіус розвороту, ранній вихід на глісування та курсова стійкість залишились у порівняному діапазоні (високий/високий/середньо-високий).
 4. Також тішить те, що вдалось суттєво зменшити шум («гудіння»). Він з’являвся під час набрання швидкості, особливо це стосувалось модельного ряду 2016–2017 років. Ймовірно, це синергія двох складових: форми крила та фюзеляжу. Він також змінився.
 5. Після години катання не потрібно вертатись на берег, щоб підтягнути гвинти, які тепер щільно притискають та утримують конструкцію.

Приємний бонус: захист на лопаті крил зроблено по типу «рукавички» – кожен палець окремо. Кожна лопать у захисному чохлі. Це дозволяє транспортувати крила як у зібраному вигляді (прикрученими до фюзеляжу та щогли), так і в розібраному, окремо. На наш погляд, це правильне комфортне рішення, на відміну від інших захисних кофрів, що зроблені по типу «рукавиці» та надягаються тільки на зібрану конструкцію.


Універсальний комплект для фрірайду та фрістайлу Cabrinha HI:RISE Lift Foil та гібридний серфборд X:Breed

Тож підсумуємо: для кого підійде Cabrinha HI:RISE Lift Foil?

Універсальні крила. Ранній вихід з води, бічна стійкість та стійкість до зривання – чудовий варіант для початківців. Ідеально підійде й для тих, хто любить фрістайл. М’який хід та маневреність.

На цих крилах ви можете знайомитись з новою дисципліною кайтфойлсерфінг аж до повного переходу на чистий фойлсерфінг з океанських хвиль.

Але для цього вам знадобиться ще й дошка. Така, як гібридний серфборд X:Breed.

Цього року багато світових брендів запропонували варіант гібридного серф-фойл-борду. Це вже не серф-скейт. Це вже повноцінна версія класичної кайтсерфової дошки з можливістю катання як по хвилях, так і по гладкій воді для відпрацьовування фрістайлових трюків «стреплес» (катання без петель для ніг).

Компанія Cabrinha представила таку дошку в трьох розмірах: 5,1; 5,3 та 5,5 фута.

Дошка добре оздоблена. Ламінована деревиною з темно-бірюзовим кантом, що надає їй естетичний шарм.

Градуйоване килимове покриття дозволяє швидко визначатись із місцем постанови ніг. Це особливо комфортно для райдерів-початківців.

Починати краще з дошки великого розміру. Широка та велика площа днища «прилипає» до води. При цьому падає швидкість і маневреність, але збільшується остійність і елементи фрістайлу виконувати простіше.

Вона дуже добре підходить для важких райдерів з вагою понад 80 кг.

Тим, хто прагне маневреності та швидкості, краще звернути увагу на малий розмір моделі Autopilot. Але не забувайте, що якщо ви опинитесь на океанській хвилі та захочете серфити на гідрокрилі, варіант великої дошки кращий.

Для кого підходить це обладнання?

Гідрофойл Cabrinha HI:RISE Lift Foil та гібридний серфборд X:Breed підходять:

 1. Для райдерів-початківців, які хочуть опанувати гідрофойл як нову дисципліну.
 2. Для любителів фрірайду та фрістайлу, від катання на невеликих швидкостях з розворотами до високих стрибків та трюків. У петлях та без.
 3. Для тих, хто купляє великі розміри кайтів, щоб катати за легкого вітру.
 4. Для тих, хто хоче катати на хвилях як на кайт-фойлі, так і на серффойлі.
 5. Для тих, хто подорожує.

Незабаром ми розповімо детально й про інші моделі гідрофойл-бордів.

Придбати обладнання можна у торговельній мережі якісного спорядження «Екстрем Стайл», офіційного дистриб’ютора марки Cabrinha.


Текст: Григорій РАСТВОРОВ
Фото надані компанією Extrem Style

Leave a Response