В ногу з часом – Bayliner VR6 Cuddy

share on:

Корабельня Bayliner – успішний приклад того, як можна побудувати цілу імперію, створюючи невеликі та найголовніше недорогі круїзери. У 80-х роках минулого століття ідея з набором Total Value Package, який містив човен, мотор і причіп для транспортування, завоювала популярність. У конкурентів усі ці «компоненти» продавалися окремо і в результаті виливалися в кругленьку суму. Жодного червоного дерева, тика та інших атрибутів розкоші – лише все найнеобхідніше. Звичайно, ергономіка і дизайн не завжди були сильними сторонами цієї корабельні, але прихильників відпочинку на воді це не бентежило. Адже човни Bayliner були доступніші й швидко завоювали титул «народних».

Протягом багатьох років лінійка пропонованих Bayliner човнів досить істотно видозмінювалася, з’явились, у тому числі, моторні прогулянкові та рибальські човни. Але в основі завжди залишався принцип, що всі творіння корабельні повинні бути надійними і придатними для простого сімейного відпочинку. На сьогодні Bayliner пропонує спортивні та рибальські круїзери від 6 до 11 метрів і є лідером у доступному ціновому сегменті.

Восени 2018-го був презентований прогулянковий круїзер Bayliner Overnighters VR6 Cuddy. Абревіатура VR свідчить про спортивну належність цієї моторної яхти, а сама назва лінійки Overnighters у буквальному перекладі означає «з ночівлею». Нова модель «виросла» з раніше презентованої VR5 Cuddy і поєднує в собі впізнаваний дизайн і збільшені гостьові простори.

У порівнянні з «молодшим братом» VR6 Cuddy більше на 2 фути в довжину, його розміри становлять 22,4 фута або 6,84 метра. Цікаво те, що на корабельні роблять особливий акцент саме на розмірах нового Bayliner. Багато хто бачить переваги човна з внутрішнім двигуном у наявності повноцінної дайвінг-платформи, але не звертають уваги на те, що вона вбудовується в корпус човна. На практиці це означає корисну площу кокпіту меншого розміру і очевидно менше розваг на борту. На VR6 Cuddy пішли іншим шляхом і відсунули кокпіт до корми настільки близько, наскільки це було можливим. А дайвінг-платформа з інтегрованим душем приєднується вже до існуючого корпусу, що дає можливість не забирати дорогоцінні метри з кокпіту. Це і є суть нового запатентованого дизайну Bayliner Aft Advantage.

VR6 Cuddy – це човен з плавним ходом. Круїзер пропонується з підвісним двигуном Mercury Four Stroke потужністю 150 к. с. або ж стаціонарним MerCruiser з 250 кінськими силами, але є і низка опційних варіантів. З цікавих особливостей потрібно виділити систему Active Trim від Mercury. Власне кажучи, це автоматична система керування човном, яка за допомогою комп’ютера врахує всі показники і умови, а потім підбере оптимальну швидкість при входженні в поворот, відрегулює оберти двигуна або споживання пального на різних швидкостях. Це схоже на керування автомобілем з автоматичним управлінням, де ActiveTrim підтримує оптимальні налаштування продуктивності й ефективності.

Якщо подивитися на форму корпусу моделей, що були раніше, то їхня носова частина відрізнялася вузькими лініями. Все це зменшувало корисний простір на палубі, а зважаючи на невеликі розміри човнів, можливо, навіть і найкращі місця! Тому на рівні ватерлінії VR6 Cuddy має форму глибокої V для хорошої динаміки, а ширина верхньої частини палуби – більше 2-х метрів із закругленим носом. Все це дало можливість організувати місце для сонячних ванн у цій частині палуби. У двох матраців спинка фіксується, а між ними розташований люк, який заливає світлом каюту на нижній палубі та дає хороший приплив свіжого повітря. Ще як солярій можна використовувати шезлонг на кормі, що підіймається вшир борту. Або ж L-подібний диван у кокпіті, який з появою додаткових подушок і переміщенням спинки сидіння перетворюється на зручний санпад.

Кокпіт на VR6 Cuddy дуже багатофункціональний. Велика L-подібна лава навколо розкладного столу розрахована на 7–8 осіб. Саме тут можна організувати невеликий ланч або перекус, адже в кокпіті до послуг гостей – бар з раковиною, плитою і холодильником для напоїв.

Біля поста управління знаходиться вихід до каюти та туалету. Інноваційна компоновка спальних місць дозволяє розмістити відразу 4 людини – на основному ліжку і надбудованій койці зверху. Матрац, що знімається, має дерев’яну опору, а за непотрібністю вся конструкція демонтується. Додаткове спальне місце стане хорошим рішенням для дітей, хоча висоти і простору цілком вистачає для дорослої людини.

Одна з важливих особливостей лінійки Bayliner VR Overnighters – практичне використання вільного простору. Під лавою на кормі розташований великий відсік для зберігання, наприклад, водних лиж і біміні-тенту, а з лівого борту є кілька комор, захованих під подушками сидіння.

Дуже приємно відзначити, що Bayliner йде в ногу з часом і має вбудований картплоттер Simrad, електричну кітвову лебідку та підстаканники. Завдяки постійному вдосконаленню човни Bayliner не просто відзначені численними нагородами, а й на довгі роки залишаються конкурентоспроможними в своєму сегменті.

Основні характеристики:

Довжина найбільша, м6,84
Довжина корпусу, м6,79
Ширина найбільша, м2,40
Углибка, м0,88
Кілеватість, градусів20
Запас пального, л196
Водообсяг із внутрішнім двигуном, т1,86
Водообсяг із зовнішнім двигуном, т1,9
Пасажиромісткість, місць7 (4 спальні)
Двигун– 1х150 HP Mercury Four Stroke Outboard
– 1х250 HP MerCruiser Sterndrive
Потужність внутрішнього двигуна
(макс.), к.с.
300
Потужність зовнішнього двигуна
(макс.), к.с.
250
Бренд Bayliner офіційно представлений в Україні
компанією Regent Yachts
www.regentyachts.com.ua,
тел.: +380 44 490 99 95

Текст: Юлія МАСТЕТЮРІНА
Фото надані компанією Bayline
r

1 Comment

Leave a Response