Валентина Манкіна введено до Зали слави ISAF

share on:

На установчій конференції міжнародної вітрильної федерації (ІСАФ), яка проходила 7-14 листопада у м. Санья, Китай, до Зали славу ІСАФ було введено сім нових членів.
Прижиттєво ними стали: Деніз Коннер – чотириразовий переможець регати на Кубок Америки; Алесандра Сенсіні – найтитулованіша олімпійська яхтсменка в історії; Торбен Граель – п’ятиразовий призер Олімпійських Ігор, переможець регат Volco Ocean Race та Louis Vuitton Cup, кращий яхтсмен 2009 р. за версією ІСАФ; та Баді Мелджес – дворазовий олімпійський призер, переможець регати на Кубок Америки, багаторазовий чемпіон світу та континентальних першостей у різних класах яхт і чинний голова корабельні Melges Performance Sailboats.


Посмертно до Зали слави введені: наш співвітчизник Валентин Манкін (1938 – 2014) – єдиний в історії яхтсмен, що завоював золоті Олімпійські нагороди у трьох різних класах яхт: «Фінн» (1968р., Мехіко), «Темпест» (1972р., Мюнхен) і «Зірковий» (1980р., Москва), срібний призер Олімпіади в Монреалі 1976р., в класі «Темпест»; Харольд Вандербільд (1884 – 1970) – триразовий переможець регати на Кубок Америки у 1930-х рр., один із авторів концепції сучасних правил вітрильних перегонів; та Сер Пітер Блейк (1948 – 2001) – дворазовий переможець регати на Кубок Америки, переможець навколосвітньої регати Whitbread Round the World Race (тепер Volvo Ocean Race), у 1994 р. разом з Робіном Нокс-Джонсоном встановив новий рекорд найшвидшого навколосвітнього переходу під вітрилами (завоювавши Трофей Жуля Верна) та утримував його протягом трьох років.


Зал слави ІСАФ було започатковано 2007 р. з нагоди сторіччя міжнародної вітрильний федерації. Честю увійти до Зали слави відзначаються яхтсмени та яхтсменки, які внесли неабиякий вклад у розвиток вітрильництва, досягли найвищих результатів у вітрильному спорті.

Починаючи з 2015 р., нові члени будуть обиратися до Зали славу кожні 3 роки.

Leave a Response