World Sailing нагородили спортсменів року

share on:

Другого грудня в яхт-клубі Royal Yacht Squadron в Коузі (Англія) пройшла онлайн церемонія нагородження переможців премії World Sailing Awards 2021.

Церемонія 2021 року стала першою з часів початку пандемії Сovid-19, тож оцінювала спортивні заслуги не лише за минулий календарний рік, а починаючи з вересня 2019 року. Окрім того, вперше за майже 30-річну історію премії, церемонія нагородження проходила віртуально, а голосування відбувалось онлайн й було відкритим для всіх. При цьому, список претендентів та шорт-лист кандидатів за яких можна було проголосувати був розроблений експертами World Sailing, серед яких було п’ять колишніх лауреатів премії.

Яхтсменками року став британський екіпаж Ханна Мілс / Ейлі Макінтайр – переможці Олімпійських ігор в Токіо в класі «470». Друга поспіль золота олімпійська медаль на додачу до «срібла» домашньої Олімпіади 2012 року, зробили Ханну Мілс найтитулованішою олімпійською яхтсменкою в історії, а Ейлі Макінтайр повторила успіх свого батька Майка Макінтайра – олімпійського чемпіона 1988 року в класі Star. Екіпажу віддали свої голоси 37% учасників голосування.

Яхтсменом року було обрано австралійця Тома Слінгсбі. Це вже друга нагорода Тома, вперше його було обрано яхтсменом року в 2010 р. За період 2019-2021 років Слінгсбі двічі став чемпіоном світу в класі Moth (чемпіонат 2020 р. було скасовано), вигравши 13 з 14 перегонів цих регат. В якості CEO та стернового австралійської команди, Слінгсбі в 2019 році став переможцем першого сезону чемпіонату світу серії SailGP – перегонів на катамаранах з підводними крилами F50. В сезоні 2021-2022 команда Австралії посідає перше місце в турнірній таблиці, після завершення 4 з 6 етапів змагань. Австралієць завершив успішний рік на воді перемогою в регаті Rolex Middle Sea Race в складі екіпажу яхти Comanche. Слінгсбі отримав 29% голосів.

Після вручення індивідуальних нагород спортсменам, було відзначено організацію, переможницю премії World Sailing 11th Hour Racing Sustainability Award. Цього року це Sail Africa Youth Development Foundation, яка займається залученням до вітрильництва молоді в Південноафриканському м. Дурбан. Програма, що була започаткована, як ініціатива розвитку життєвих навичок, забезпечує позитивні стійкі результати, щодо подолання бідності, зменшення нерівності, розвитку освіти та формування екологічної свідомості.

Leave a Response