Виготовлений в Україні човен в призерах трансатлантичних веслувальних перегонів

share on:

Веслярські перегони Talisker Whisky Atlantic Challenge вважаються одними з найскладніших у світі. Учасникам потрібно пройти близько 3 тисяч миль від о. Гомера (Канарські Острови) до о. Антигуа в іншій частині Атлантичного океану.

У цьогорічних перегонах взяла участь 21 команда з соло-екіпажами, екіпажами-двійками, -трійками та -четвірками. Окрім чисельності екіпажу, учасники також були розділені на «перегонові» та «відкриті» класи човнів. Кожна команда підтримувала певну благодійну організацію. Загалом, починаючи з перших перегонів 2013 року, на благодійність Talisker Whisky Atlantic Challenge було зібрано вже більше 11 мільйонів євро.

Грант Блейквей з ПАР став першим у «відкритому» соло класі на човні Melokuhle. Перегони на витривалість він завершив за 56 днів, 3 години та 29 хвилин в океані. Човен переможця в класі було збудовано в Україні Дмитром Резвим та Мироном Гуменецьким за проектом Руарі Граймса та за допомогою шотландської фірми Leven Brown Adventure.

Корпус човна біля Львівської ратуші

Процес побудови човна зайняв майже рік. Більшість робіт було виконано в майстерні Мирона Гуменецького в с. Новосілки, Львівської області.

Дмитро Резвой брав участь в цих перегонах на витривалість в 2016 році, також в соло класі, проте не зміг дійти до фінішу у зв’язку з технічними проблемами човна.

Дмитро Резвой перед стартом перегонів 2016 року

Його Батько Павло Резвой у 2004 р. у віці 66 років на одномісному веслувальному човні Marion Lviv перетнув Атлантичний океан за 61 добу, а наступного року знову на одномісному човні «Україна» за 57 днів перетнув вже Індійський океан. Павло є найстаршим веслувальником, який перетнув океан. Окрім нього на одинаком на веслах Індійський океан вдалось перетнути тільки шведові Андерсу Сведлуну в 1971 р. та британцеві Саймону Чоку в 2003 р. Павло Резвой є другою людиною, кому вдалось самотужки на веслах перетнути два океани. До цього це зміг зробити лише француз Жерар д’Абовіль, який у 1980 р. здійснив трансатлантичний перехід, а в 1991 р. перетнув Тихий океан.

Загальними переможцями цьогорічних перегонів Talisker Whisky Atlantic Challenge став екіпаж двійка Марк Слотс/Каі Вейдмар з нідерландської команди ROW4CANCER, клас «відкрита»-двійка. Вони дістались фінішу за 32 дні, 22 години та 13 хвилин – новий рекорд серед екіпажів-двійок!

Leave a Response