У серпні в Києві відбудеться чемпіонат Європи та Африки з вейкбордингу за катером

share on:

З 5 по 10 серпня 2019 року в Україні відбудеться масштабне спортивне змагання – чемпіонат Європи та Африки з вейкбордингу. Щороку Міжнародна федерація воднолижного спорту та вейкбордингу обирає приймаючу країну на основі поданих заявок. У 2018 році чемпіонат проходив в Італії. Цього року вибір постав між Україною і Францією. У результаті право на проведення змагань отримала Федерація воднолижного спорту та вейкбордингу України.

Організатором змагань виступить клуб Break Water (УСКК «Україно»), який вже 20 років приймає національні та міжнародні змагання. Саме Break Water в 2012 році став організатором першого в Україні IWWF чемпіонату Європи та Африки з вейкбордингу за катером.

«Не так просто отримати право на проведення Чемпіонату. Місце повинно мати відповідну інфраструктуру, а також досвід проведення міжнародних змагань. Це основна подія року, не беручи до уваги чемпіонат Світу, який в цьому році пройдев Абу-Дабі», – коментує Марія Булгакова, генеральний секретар Федерації воднолижного спорту та вейкбордингу, співорганізатор чемпіонату Європи та Африки 2019 року.

У 2019 році в рамках чемпіонату з вейкбордингу Україну відвідають 110 спортсменів з 16 країн Європи та Африки, серед яких багаторазові чемпіони Європи та світу. Оцінювати іменитих спортсменів та початківців буде міжнародна суддівська колегія на чолі з Нуно Алмейда д’Екою (Португалія) – багаторазовим суддею чемпіонатів Європи та Африки, кубків і чемпіонатів світу, Президентом світової ради з вейкбордингу.

Україну представлятимуть 14 спортсменів в наступних категоріях:

  • Boys/Girls (10-14 років)
  • Junior Men/Ladies (15-18 років)
  • Open Men/Ladies (без вікових обмежень)
  • Masters Men/Ladies (від 30 років)
  • Masters Men/Ladies (від 40 років)

Найбільш видовищні заїзди традиційно будуть проходити в категорії Open, яка об’єднує найсильніших спортсменів з усіх категорій і викликає найбільший інтерес, як у суддівської колегії, так і у самих спортсменів і глядачів змагання.

Оцінюють спортсменів відповідно до наступних критеріїв: композиція – складність, частота і різноманітність трюків, ускладнюючі фактори; інтенсивність – амплітуда польоту, стабільність; виконання – чистота приводнення, тривалість гребу щодо інших райдерів.

Організатори чемпіонату впевнені, що в цьому році Україну представлятимуть гідні спортсмени, які мають всі шанси на перемогу в своїх категоріях, а також в загальному командному заліку.

«Цього року у нас є всі шанси поборотися за медалі. Наприклад, ми покладаємо великі надії на нашого спортсмена Данила Клещара, який буквально виріс в нашому спорті. Ще в 4 роки він брав участь у чемпіонаті Європи 2012 року, а в минулому році став фіналістом чемпіонату в Італії. Ми виховали хороше покоління» – коментує Марія Булгакова.

Жителі та гості Києва зможуть відвідати чемпіонат Європи та Африки, який відбудеться в клубі Break Water на Трухановому острові вже на початку наступного місяця. 5 серпня чемпіонат стартує з тренувальних заїздів, а завершиться 9-10 серпня традиційно напруженими півфіналами і фіналами та нагородженням кращих вейкбордистів Європи та Африки 2019 року.

Чемпіонат Європи та Африки з вейкбордингу щорічно проходить під егідою Міжнародної Федерації воднолижного спорту та вейкбордингу (IWWF) в одній з країн регіону. IWWF є світовим керівним органом для буксируваних водних видів спорту і має більше 90 членських федерацій по всьому світу. Він був заснований в 1946 році в Женеві, Швейцарія.

Офіційний катер Чемпіонату – Master CraftПартнер Чемпіонату – компанія BWT – best water technology

Leave a Response