В серпні 2018 р. пройде міжнародна вітрильницька регата Black Sea Championship, за маршрутом Одеса-Стамбул

share on:

Ця регата – перші міжнародні змагання крейсерсько-перегонових яхт в нашій державі, які спільно організовують Україна та Туреччина.

Black Sea Championship було анонсовано 30 березня, на прес-конференції в Києві. У ній взяли участь: Родіон Лука, президент Вітрильної федерації України, Екрем Емліханоглу, командор Стамбульського офшорного перегонового яхт-клубу, Дмитро Шимків, перший віце-президент ВФУ, заступник Голови Адміністрації Президента України, Микола Мовчан, заступник Міністра молоді та спорту України з питань євроінтеграції, Расім Бекманджи, голова Ділової ради Туреччини в Україні та Берат Йилдиз, аташе культури посольства Туреччини в Україні.

Регата присвячена дням Одеси в Стамбулі, що пройдуть в середині серпня. Старт змагань заплановано на 12 серпня, він відбудеться в Одесі, фініш – в Стамбулі. В рамках регати буде реалізована широка берегова програма.

Організатори змагань: Вітрильна федерація України, Одеський перегоновий яхт-клуб, Стамбульський офшорний перегоновий яхт-клуб за сприянням Турецької вітрильної Федерації.

Участь у змаганні вже підтвердили яхтсмени з України, Туреччини, Румунії, Болгарії та Греції. Перегони будуть транслюватися наживо.

Регата буде проходити за міжнародними правилами гандикапування ORC та IRC. Також буде проводитись залік за абсолютною швидкістю. В програмі: короткі портові перегони в Одеській затоці та протоці Босфор та маршрутна гонка, довжиною приблизно 350 миль. Під час проведення перегонів в Стамбулі, на три години буде перекрито рух Босфором. В Одесі та Стамбулі на час регати будуть відкритті перегонові містечка, де будуть базуватися яхти та їх команди, що сприятиме популяризації вітрильного спорту. Одесити та гості міста зможуть на власні очі побачити різноманітні крейсерсько-перегонові яхти.

За словами заслуженого майстра спорту України Родіона Лука, вже відомо, що в перегонах братиме участь яхта ABN AMRO I, класу Volvo Open 70, переможець навколосвітньої океанської вітрильної регати Volvo Ocean Race 2005-2006.

У змаганнях братимуть участь яхтсмени-аматори та професіонали. Обмежень за віком учасників – немає. Змагання проходитимуть під егідою та за правилами World Sailing.

Родіон Лука, президент ВФУ: «Ця регата стане поштовхом для розвитку вітрильного спорту в Україні та партнерських відносин нашої країни та Туреччини. Ми поставили перед собою завдання зробити перегони цікавими для учасників та глядачів. Я особисто маю досвід участі у навколосвітніх перегонах Volvo Ocean Race, знаю, як вони організовані з середини, тому зроблю все від мене залежне, щоб передати досвід організації таких масштабних вітрильних змагань.

Вітрильництво є одним з тих видів спорту, які дійсно об’єднують людей: коли члени екіпажів, особливо після тривалих маршрутних перегонів, сходять на берег, вони вже не суперники, адже разом пережили умови переходу, часом екстремальні. Як правило, вони залишаються приятелями на все життя. Чим більш масовою є регата, тим більше дружніх зв’язків вона продукує.

Сподіваюсь, що ця регата стане доброю традицією і років через десять ми із теплом згадуватимемо ці перші перегони, які стануть поштовхом до розвитку міжнародного вітрильництва в Україні.»

Екрем Емліханоглу, командор Стамбульського офшорного перегонового яхт-клубу: «Наш клуб існує вже 8 років та виховує яхтсменів – майстрів перегонів відкритого моря, які беруть участь у змаганнях по всьому світу. Сьогодні лідерами офшорних регат є такі країни, як Італія, Франція та Велика Британія, але ми прагнемо розвивати перегоновий потенціал Чорного моря. Ми віримо, що у співпраці наші країни зможуть вирощувати талановитих яхтсменів.»

Дмитро Шимків, перший віце-президент ВФУ, заступник Голови Адміністрації Президента України: «Наші взаємовідносини з Туреччиною є дуже важливими, наші країни є стратегічними партнерами. Цього року Україна відзначає 100-річчя початку дипломатичних відносин із Туреччиною, тому в процесі організації регати із самого початку було залучено Міністерство закордонних справ України.

Змагання є надзвичайно важливими, адже саме спорт та зокрема вітрильницькі перегони є тим, що об’єднує людей. Чорне море завжди славилось складними погодними умовами, тому перегони будуть складними зі спортивної точки зору, але дуже цікавими. Ми вже дуже давно не бачили змагань такого рівня у Чорному морі.

Крім того, Чорне море має залишатися мирним, незважаючи на жодні політичні дії та агресію Російської Федерації. Тому нам дуже приємно бачити Туреччину, відому вітрильницьку країну, як ініціатора проведення Black Sea Championship.

Ми вітаємо активне залучення Одеси, адже це знане у світі місто мореплавців. Портові перегони в Одесі дадуть можливість багатьом глядачам і вболівальникам побачити і познайомитись із вітрильним спортом.

Ми очікуємо, що регата стане щорічною, а її географія розшириться.»

Микола Мовчан, заступник Міністра молоді та спорту України з питань євроінтеграції: «Ця регата – важливий фактор культурної та спортивної дипломатії. Вона важлива не тільки для України та Туреччини, але й інших країн-партнерів чорноморського басейну. Також змагання стануть поштовхом до двостороннього партнерства Одеси та Стамбула на рівні міст.»

Расім Бекманджи, голова Ділової ради Туреччини в Україні: «Наші країни сусіди та партнери, тому організація подібних заходів завжди дуже радує. Економічна, культурна та спортивна співпраця країн ідуть пліч-о-пліч. Все це частина однієї концепції: підтримка сусідами один-одного. Наші країни повинні більше спілкуватися та співпрацювати між собою і ця регата є чудовим прикладом такої добросусідської співпраці.»

Берат Йилдиз, аташе культури посольства Туреччини в Україні: «Одеса та Стамбул – це міста з чудовими відносинами, які мають лише поглиблюватись. Минулого року 1,3 мільйони українців відвідали Туреччину, та більше ніж 300 тисяч громадян Туреччини побували в Україні. Black Sea Championship відкриє для громадян наших країн ще одну причину відвідати один одного, а також стане серйозним поштовхом у сфері морського співробітництва.»

Також було зазначено, що на фінансування української частини регати не будуть виділятися бюджетні кошти, воно відбуватиметься шляхом залучення міжнародних спонсорів.

Leave a Response