Запрошуємо на «Кубок Бодрума»

share on:

The Bodrum Cup – щорічна вітрильна регата традиційних турецьких дерев’яних шхун. Змагання проходять наприкінці жовтня, якраз, коли вітрильно-туристичний сезон у Бодрумі, що на узбережжі Егейського моря, добігає кінця.

Основа перегонового флоту регати – традиційні турецькі дво- чи трищоглові вітрильники – гюлети. Спочатку вони використовувались як рибальські човни, у 18–19 століттях перекваліфікувалися у торгові, пасажирські або вантажні судна, а у новітній історії гюлети – це комфортабельні, морехідні туристичні човни. Від рибальських пращурів вони успадкували широку палубу, округлу форму корми та низький профіль у воді, що дозволяє розмістити всередині велику кількість просторих кают, широкий салон та кормовий кокпіт. Сучасні гюлети, як і раніше, переважно виготовляють вручну з дерева. При цьому вони оснащені усім необхідним сучасним обладнанням для приємного вітрилення. Бодрум – є одним із центрів побудови гюлетів, тому не дивно, що 31 рік тому саме тут була започаткована регата «Кубок Бодрума». Невелика аматорська регата, заснована для популяризації відпочинку на гюлетах, виросла до одного з найбільших фестивалів регіону. Вона триває тиждень і поєднує в собі спортивну частину з яскравою береговою вечірньою програмою.

Останні роки регата збирає близько 70–90 екіпажів, з них приблизно 60% становлять традиційні човни, розділені на кілька груп, решта – крейсерсько-перегонові яхти. Ще близько 20 гюлетів супроводжують регату як човни підтримки.

Організатором Bodrum Cup є яхт-клуб Era Yachting, змагання проходять під егідою Вітрильної федерації Туреччини, вони включені до офіційного календаря змагань Федерації.

Цьогорічний «Кубок» розпочнеться 21 жовтня в Бодрумі з концерту та церемонії відкриття. Перегони складатимуться з 5 перегонових днів, під час кожного будуть проведені одні маршрутні перегони. Після завершення останнього етапу, 26 жовтня, регата закриється великим гала-концертом у сучасній марині містечка Яликавак.

Компанія Era Yachting запрошує поціновувачів вітрильного спорту та екологічного морського туризму відвідати регату «Кубок Бодрума – 2019». Комплексна пропозиція включає оренду каюти в гюлеті-учасниці регати або на човні підтримки.

За детальнішою інформацією звертайтесь до редакції за адресою sfp@skipper.kiev.ua

Leave a Response